Okolí

 • Pasecká skála (2 km): Leží dva kilometry severně od obce Rokytno. Je počátečním vrcholem k jihovýchodu ubíhajícímu hřbetu 800m vysokých vrcholů, jež tvoří hradbu vrchů na sever od Nového Města na Moravě.Sedlem mezi jejím vrcholem a o 3m vyšším Kopečkem nad Studnicemi prochází nejvýše položená silnice Žďárských vrchů Nové Město na Moravě – Sněžné (cca 785m). K západu a severu se vrchol svažuje do údolí Fryšávky s převýšením 170m. Pasecká skála patří geomorfologicky do Pohledeckoskalské vrchoviny (další významné body: Pohledecká skála, Prosíčka, Štarkov) a její vrchol tvoří skály pojmenované Vyhlídka, Pecen a Pernštejn. Jejich geologickým základem je jemnozrnná různosměrně vrstvená ostře vroubkovaná rula. Skála vznikla mrazovým zvětráváním. Vrchol je částečně zalesněný zbytky smíšeného lesa. Vrchol Pasecké skály je od roku 1989 vyhlášen přírodní památkou o rozloze 4,7ha. (Zdroj: www.zdarskevrchy.cz)
 • Rybník Sýkovec (1,5 km): Rybník je nejvýše položeným rekreačním rybníkem v Českomoravské vrchovině (724 m) s písčitým
  dnem. Rozloha cca. 14 ha.
 • Děvět skal (8 km): Nejvyšší bod Žďárských vrchů (836 m n. m.), druhý nejvyšší Českomoravské vrchoviny. Skalní labyrint tvoří tři dlouhé hřebeny s devíti věžemi a tři malé věžky. Výška stěn 5 – 15 m. Devět skal je chráněný přírodní výtvor, horolezecká činnost není omezena. (Zdroj: www.zdarskevrchy.cz)
 • Žákova hora (8 km): Tato přírodní rezervace byla založena v roce 1954 o rozloze cca. 15 ha na stejnojmenné hoře, kde se uchoval zbytek přirozené jedlobučiny s příměsí smrku, javoru klenu a javoru mléče s typickým podrostem horských lesů. Padlé a odumřelé kmeny, trouchnivějící pařezy porostlé stínomilnými rostlinami, mechy, lišejníky a dřevními houbami i bujný bylinný podrost, dodávají území pralesovitý ráz. Rozvodí Sázavy a Svratky, která pramení na svazích hory ve Stříbrné studánce. U studánky památník vyhlášení CHKO Žďárské vrchy. Naučná stezka. Milíř – památky na pálení uhlí. (Zdroj: www.webserver.cz)
 • Zelená hora (15 km): Poutní kostel zasvěcený sv. Janu Nepomuckému byl postaven na začátku 20. let 18. století. Je jedním z nejlepších děl architekta Jana Blažeje Santiniho a nejoriginálnějším příkladem takzvané barokní gotiky. Je postaven ve tvaru pěticípé hvězdy a obklopen hřbitovem a ambitem. Zápis na „Seznam UNESCO“ – 1994.
 • Rybník Velké Dářko (20 km): S obsahem 206 ha je Velké Dářko největším rybníkem na Českomoravské vrchovině. Rybník je rekreačním lákadlem Českomoravské vrchoviny. Je možné si zde půjčit windsurfing, jachty a loďky. Rybník také nabízí výborné podmínky pro koupání.
 • Westernové městečko (20 km): Šiklův mlýn u Zvole, je vyhlášenou atrakcí. Můžete se zde projít replikou městečka Divokého západu nebo indiánskou vesnicí, vyzkoušet rýžování zlata a zhlédnout některý z bohatých programů.
 • Hrad Pernštejn (30 km): Patří mezi nejznámější a historicky nejhodnotnější památky v republice. Je to vyjimečně zachovalý, mohutný a rozsáhlý hrad s gotickým jádrem, renesančně upravený.
 • Nové Město na Moravě
 • Žďár nad Sázavou
 • Litomyšl
 • Polička

Zavolejte nám!

+420 775 312 899

Aktuální počasí

Počasí Fryšava pod Žákovou horou - Slunečno.cz